Autorská tvorba - obrazy, kresby,
skleněné plastiky, mandaly, ...

 

 
 

AUTOMATICKÁ KRESBA

Automatickou kresbou maluji mandaly, zentangle, květ života a jiné energetické obrázky

MANDALY

Mandala znamená kolo, kruh nebo dokonce magický kruh. Ačkoliv toto slovo pochází z východu, samotná mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy, vyskytujícím se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i fakt, že nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu. Mandaly se také dají najít v půdorysu staveb ze starého Egypta, Babylónu a Jávy. V moderních dějinách je mandala dle posvátné geometrie (Květ života) v půdorysu nejvyšší budovy.

Mandala se vyskytuje ve všech dobách i kulturách a byla používána zejména jako prostředek pro komunikaci s bohy, ale v dnešní době je to také nástroj pro relaxaci a sebepoznání. Takto je mandala využívána v arteterapii a psychoterapii,k relaxaci a k duševní hygieně. Do západní psychoterapie přinesl práci s mandalou C.G.Jung.
(zdroj: Wikipedie)

Mandala je obraz celistvosti a harmonie. Je to mocný meditační nástroj, který pomůže obnovit pocit klidu a síly v nitru každého z nás. Mandaly mohou sloužit konkrétní osobě, ale mohou pomoci i při harmonizaci a naladění našich čaker. Moje mandaly mají silný energetický náboj, takže mohou být umístěny také v prostoru - v bytě, kanceláři, ordinaci apod.

Mandaly si můžete zakoupit jako reprodukce buď na e-shopu Dárky Jen Tak ,kde jsou uvedeny rozměry i ceny nebo v obchůdku Dárky Jen Tak v Děčíně 4, Čs. legií 216/11 (roh ulice Čs. legií a ulice Plzeňská za OD Korál).
Právě vytvářené mandaly uveřejňuji na Facebooku janette-art.cz< kromě originálních mandal malovaných na objednávku.

Pokud chcete vytvořit originální mandalu pro sebe, příbuzné, kamarády nebo pro určitý prostor, kontaktujte mne na e-mailu mandalyjanette(zavináč)seznam.cz nebo přes Facebook janette-art.cz nebo Instagram janette art glass.

Cena originální mandaly ve formátu A4................. 799,- Kč
Cena originální mandaly ve formátu A3............... 1.199,- Kč

V případě zaslání mandaly poštou je nutné k ceně připočítat poštovné 90,- Kč.

ZENTANGLE

Zentangle je nová metoda meditativního kreslení. Zentangle mají širokou škálu využití. Pomocí nich se stvoří svět fantazií nebo se používají ke ozdobení všeho, co člověka jen napadne.
Zentangle rozvíjí fantazii a nabízí jiný způsob relaxace a meditace.

KVĚT ŽIVOTA

Květ života je ve své prvotní podstatě mandala vytvořená na zásadách posvátné geometrie.
Květ života najdeme často vyobrazen na starodávných posvátných artefaktech, v symbolice gotických katedrál, ve vitrážových oknech posvátných staveb, v kabale je popsán jako strom života.

ENERGETICKÉ OBRÁZKY

Energetické obrázky jsou vytvořeny automatickou kresbou stejně jako mandaly, proto mohou být využity stejným způsobem. Stejně jako mandaly mají i energetické obrázky vysoký energetický a duchovní náboj.


 
 
 
  All rights reserved © 2016  
janette-art.cz

janette art glass