Autorská tvorba - obrazy, kresby,
skleněné plastiky, mandaly, ...

 


Jmenuji se Žaneta Vaňkátová. Narodila jsem se v Děčíně. V 80. letech jsem studovala Střední umělecko průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově.
V roce 2001 jsem se vrátila k výtvarné činnosti - zpočátku to byly kresby tužkou. V roce 2002 jsem objevila svojí schopnost a možnosti automatické kresby - začala jsem kreslit energetické mandaly a obrázky, což mě zajímá stále, i v současnosti.
Chtěla jsem však najít něco nového, neokoukaného a to mě přivedlo na myšlenku vytvářet batikované obrazy. Tyto obrazy jsou zcela originální, protože tato technika mi dovolí vytvořit pouze jeden jedinečný originál.
Protože ráda zkouším nové věci, zaujalo mě i například tvoření z papíru (Origami, tea bags), suché vazby bytových dekorací, drátkování, výroba šperků, malování hennou a spousta dalších tvořivých činností.
V roce 2010 jsem dostala první olejové barvy a malířský stojan. Byla to promě velká výzva a v lednu 2012 jsem se rozhodla, že to zkusím. Olejové barvy mě naprosto nadchly. Snažím se o realistické ztvárnění všeho, co má pro mě vnitřní krásu a určité tajemství.
Od roku 2016 tvořím skleněné plastiky dle vlastních návrhů.
Doufám, že má tvorba potěší i Vás. Některá díla si můžete zakoupit. Informace najdete na stránkách.

 

 
 
 
  All rights reserved © 2016  
janette-art.cz

janette art glass